Daj cynk
Reklama

Testy

Replika TGM A4 RTB firmy G&G

Pistolet Maszynowy, 14.11.2011, h. 22:38, dodał: Promant , autor: Borax, Promant
18

Nowatorska replika systemu PBB, pistoletu maszynowego MP5, produkcji firmy Guay Guay: TGM A4 RTB, posiadająca akumulator zintegrowany z chwytem przednim.Dane repliki

Producent: Guay Guay
Model:
(numer katalogowy)
TGM A4 RTB
Długość: 581-734 mm
Waga: 2685 g
Prędkość wylotowa: 337 fps
Bateria: LiPo 11,1V 2100 mAh
Hop-up: tak, regulowany
Blowback: pneumatic blow back
Zalety:  
+ bardzo dobre ogólne wrażenie wyglądu repliki
+ bardzo dobre spasowanie
+ jednoczęściowy stalowy korpus górny
+ spawy
+ bardzo dobra szczelność zespołu tłok - cylinder
+ dwa (zintegrowane z chwytem) akumulatory LiPo w komplecie

+ szybka wymiana akumulatora (chwytu)

Wady:  
- brak modułu odcinającego napięcie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora
- niemożność zastosowania innego typu akumulatora niż dedykowany (o ile w ogóle można uznać to za minus w replice, która taka właśnie ma być)
- mały skok atrapy zamka
- przypadkowa zmiana nastaw HU skutkiem zahaczania atrapy zamka o ramię suwaka komory hop up
- dość mocne klekotanie blaszki atrapy zamka
 
W zestawie: Replika, magazynek hi-cap, dwa akumulatory zintegrowane z chwytem przednim, ładowarka, instrukcja.

 

 

 

Replika AEG firmy Guay Guay, pistoletu maszynowego MP5: TGM A4 RTB - wersja systemu pneumatic blow back, z rozsuwaną kolbą oraz integralnym akumulatorem.

 

 TROCHĘ HISTORIIPistolet maszynowy MP5, produkowany przez niemiecką firmę Heckler und Koch, to broń, której układ konstrukcyjny w ogólnym zarysie przejęto z karabinu automatycznego G3.

 

 


guayguay.jpg

 

 

Projekt broni powstał już w 1964 roku. MP5 wszedł do użytku w 1966 roku, ale dopiero w 1976 roku wprowadzono charakterystyczny magazynek łukowy. Wcześniej używano wyłącznie magazynków pudełkowych. Broń znalazła się na wyposażeniu niemieckiej policji federalnej i straży granicznej oraz niektórych oddziałów wojskowych Niemiec, a później również innych krajów. W kolejnych latach MP5 stał się jednym z najpopularniejszych typów pistoletów maszynowych, używanych zwłaszcza przez policyjne i wojskowe jednostki specjalne.

 

 

 

mp5_a4.jpg

 

 

Rozgłos tej broni przyniosło wykorzystanie MP5 w kilku głośnych akcjach antyterrorystycznych, między innymi w działaniach brytyjskiego SAS, a do jej popularności i powszechnej rozpoznawalności przyczyniło się także kino, gdzie przez kilka dziesięcioleci występowała w każdej "szanującej się" produkcji sensacyjnej.

 

 


mp5_sd3.jpg

 

 

Jest to broń na amunicję 9x19 mm Parabellum. MP5 występuje w wielu wersjach, różniących się typem kolby i frontem, a także pojemnością magazynka. Wersje SD posiadają integralny tłumik dźwięku. Wersje TLF mają chwyt przedni ze zintegrowanym oświetleniem taktycznym. Wersja MP5A5, typ Navy, wyposażona jest w obustronny selektor trybu ognia. Posiada kolbę wysuwaną. 


OPAKOWANIE

 


Replika TGM A4 RTB produkcji G&G zapakowana jest właściwie wzorcowo. Rzuca sie w oczy niezwykła dbałość producenta o właściwe wykorzystanie marketingowej funkcji opakowania oraz o bezpieczeństwo samego produktu w transporcie. Naszym zdaniem opakowanie tej repliki może stanowić przykład dla wszystkich producentów - jak można zaprojektować opakowanie atrakcyjne graficznie i jednocześnie praktyczne. Opakowanie charakteryzuje się ciekawą grafiką, umieszczono na nim także wszystkie niezbędne informacje.PUDLO1.jpg

 

Replikę otrzymujemy w pełnym pudle kartonowym, tradycyjnie dla serii MP5 (seria TGM) - w kolorze czarnym. Od razu sprawia ono wrażenie bardzo solidnego. Pudło stanowi kartonową "walizkę" z plastikowym uchem, co znacznie ułatwia przenoszenie PMa.

Po otworzeniu uchylnego wieka, nabywcy ukazuje się wnętrze wypełnione profilowaną wkładką, w której wycięciach zarówno replika jak i akcesoria są bardzo dobrze unieruchomione.

 

 

PUDLO2.jpgCO W OPAKOWANIU

 Razem z repliką otrzymujemy magazynek typu hi cap, tłumik płomienia typu QD, dodatkowy grip (z integralnym akumulatorem), ładowarkę, instrukcję i paczkę kulek.


 

PUDLO3.jpgPUDLO4.jpg

Instrukcja w języku angielskim, dołączona do repliki, jest bardzo czytelna i atrakcyjna graficznie. Wykonana w kolorze, na doskonałym papierze, zawiera wszystkie niezbędne użytkownikowi informacje, opis zasad bezpieczeństwa i czynności związanych z obsługą repliki, a także jej budowy / rozkładania. Instrukcja jest bogato ilustrowana czytelnymi rycinami i zdjęciami.

 

 

 

INSTRUKCJA1.jpgINSTRUKCJA2.jpg
PIERWSZE WRAŻENIE

 Replika, już na pierwszy rzut oka, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Użytkownik od razu widzi dokładność i estetykę wykonania MP5 A4 RTB. Replika nie kojarzy się z zabawką, także dzięki zastosowaniu stali. Jest dobrze wyważona i spasowana. Części repliki nie mają luzów, nic nie trzeszczy, ani nie wydaje niepotrzebnych dźwięków (poza blaszką atrapy zamka). 


 

 

replika1.jpgreplika5.jpg

 

 

Metalowy, jednoczęściowy korpus górny, wykonano ze stali.

 

 

korpus2.jpg

 

 

Przy poruszaniu repliką słyszalne jest jedynie klekotanie blaszki zasłaniającej okno wyrzutnika łusek (która imituje zamek). W systemach PBB czy EBB, czyli w przypadku symulacji ruchu zamka, gdzie musi ona poruszać się dość luźno - jest to zupelnie normalne. Mimo to blaszka klekocze dość mocno, co chwilami bywa denerwujące.


 

 

okno wyrzutnika.jpg

Kolba składa się i rozkłada prawidłowo, bez nadmiernego luzu, (z którym można się spotkać w replikach tej wersji MP5 innych producentów) a wręcz dość ciężko. Zarówno w pozycji złożonej jak i rozłożonej kolba jest stabilna. Minimalny luz w pozycji rozłożonej nie ma wplywu na komfort użytkowaniu repliki.

 

 

 

kolbaB.jpgkolbaA.jpg

stopka kolby.jpgbufor kolby.jpg

 

 

Pin trzymający obsadę kolby posiada zabezpieczenie, dzięki czemu nie da się go łatwo zgubić. Pozostałe piny również posiadają identyczne zabezpieczenia.

 

 

 

pinKOLBY.jpg

pin KOLBY AAAA.jpgPINY yyyyyyyyyyyyyyyyyy.jpg

 

 

Replikę trzyma się pewnie i wygodnie - powierzchnia dolnej części korpusu (wykonanego z tworzywa), a tym samym chwytu pistoletowego, jest delikatnie porowata. Na elementach repliki wykonanych z tworzywa widać delikatne ślady od formy: linie łączenia czy nadlewki. Na szczęście są one mało widoczne i nie rzucają się w oczy. Ogólnie jakość elementów wykonanych z tworzywa jest bardzo dobra.

 

 

POROWATE2.jpgPOROWATE3.jpg

 WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 Pod względem wyglądu replika robi bardzo dobre wrażenie. Jest to, naszym zdaniem, jedna z lepiej wykonanych replik spośród MP5 dostępnych na rynku. 

 

 

replika6.jpgWIDOK4.jpgWIDOK5.jpgReplika właściwie odwzorowuje pierwowzór.


 

 

replika2.jpg

WIDOK1.jpgWIDOK2.jpgWIDOK3.jpg

 

Od razu rzucają się w oczy prawdziwe spawy, a czarna powierzchnia korpusu jest przyjemna w dotyku, matowa i lekko chłodna.

 

 

 

spaw.jpgspaw3.jpgspaw2.jpg

Replikę wyprodukowano z następujących materiałów: stal, aluminium, ZnAl oraz tworzywa sztuczne. Ze stali wykonano korpus górny. (Co ciekawe, w pierwszych informacjach o tej replice nie podawano wykorzystania stali do produkcji korpusu, a w opisach sklepowych replika określana jest jako full metal i nie wspomina się o stali.)

Stalowe części wskazują na zdjęciach magnesy (oczywiście ze stali wykonano wszystkie piny i śruby).

 

 

MAGNESY1.jpgMAGNESY2.jpgMAGNESY3.jpgMAGNESY4.jpg

 

Chwyt przedni, wykonany z tworzywa w kolorze czarnym matowym, mieści integralny akumuator LiPo 11,1V o pojemności 2100 mAh.

 

 

 

CHWYTfront1.jpg CHWYTfront2.jpg

 

Końcówka lufy posiada nakrętkę, pod którą znajduje się klasyczny gwint 14mm "-", umożliwiający montaż tłumika dźwięku.

koniec lufy.jpggwint.jpg

 

 

Końcówka lufy.

 

 

 

KONC LUFY.jpgGWINT3.jpg

 

 

Lufa zewnętrzna.

 

 

 

LUFA ZEWNETRZNA.jpg

 

 

Lufa zewnętrzna nakręcana jest na gwint jarzma, osadzonego w przedniej części korpusu.

 

 

 

LUFAnakrecona2.jpgGWINTjarzmaLUFY.jpg

 

Dodatkowy tłumik płomienia typu QD, znajdujący się w komplecie z repliką, wykonano z metalu.

 

 

 

tlumik plomieniAAAAAAAAAAAAAAA.jpgtlumik plomieniaAAAA.jpg
 

Mechaniczny celownik bębnowy posiada regulację boczną. Nie ma on nastawy ze szczerbiną, tylko otwory przeziernikowe. Bęben przemieszcza się skokowo, ze słyszalnym kliknięciem, ale nie jest to wyraźnie wyczuwalne i w poszczególnych nastawach ma tendencję do lekkiego przesuwania się.

 

 

 

przeziernikXXX.jpg

przeziernik.jpgprzeziernik2.jpgprzeziernik3.jpg

Muszka wykonana jest prawidłowo i estetycznie.


 

 

muszka VVVVVVVVVVVVVVVV.jpgmuszka2.jpgmuszka.jpg

 

 

Podstawa muszki.

 

 

 

MUSZKA AAAAAA.jpg

 

 

Uchwyt zawieszenia.

 

 

 

UCHWYT ZAWIESZENIA.jpg

 

 

 

Obustronna dźwignia selektora ognia przesuwa się z wyraźnym skokiem, płynnie i z delikatnym oporem - nie ma luzu.  


 

 

dzwignie selektora.jpg

 


OZNACZENIA

 Replika nie ma licencjonowanych oznaczeń. Nie posiada również symboli na celowniku bębnowym. Na lewej stronie korpusu, nad chwytem pistoletowym producent umieścił biały napis Made in Taiwan.

 

 

 

made in taiwan.jpg

 

 

Na stopce chwytu pistoletowego znajduje się logo producenta repliki.

 

 

 

stopka chwytu.jpg

 

 

Piktogramy oznaczeń nastaw ognia, obustronnego selektora, wytłoczone są płytko w powierzchni korpusu. Wykonane są czytelnie i bardzo estetycznie. 

 

 

 

piktogramy selektora.jpg

 ZASILANIE

 


Replika zasilana jest nietypowo. Właśnie zasilanie jest innowacyjną cechą tego produktu. TGM A4 RTB oferowana jest z dwoma przednimi grip'ami w komplecie. Chwyt stanowi jednocześnie akumulator typu LiPo 11.1V, o pojemności 2100 mAh. Razem z repliką nabywca otrzymuje oczywiście także ładowarkę, przystosowaną do ładowania akumulatorów / grip'ów (100-240V).

 

 

 

LADOWARKA2.jpgLADOWARKA3.jpg

 

 

Wbrew pierwszemu wrażeniu "integralny akumulator" nie jest tak do końca integralny. Grip nie stanowi litego czy klejonego "kawałka" tworzywa z zamkniętym w środku akumulatorem. Chwyt to plastikowa skorupa, z wciśniętą do środka wkładką z tworzywa, w której mieści się trzyczęściowe LiPo przylutowane do wewnętrznych końcówek styków.

 

 

 

CHWYTpusty.jpgAKU1.jpgAKU2.jpgaku3.jpgaku4.jpgAKU5.jpg

 

Na zdjęciu poniżej widoczne są styki w przedniej części korpusu, z którymi łączą się styki chwytu przedniego (akumulatora).

 

 

 

styki frontu.jpg

 

 

W kwestii zasilania poczyniliśmy kilka obserwacji. Oczywiście dla wielu osób takie ograniczenie doboru akumulatora może być niewygodne, z drugiej jednak strony trudno uważać tę cechę za jednoznaczny minus w replice, której konstrukcja na takim pomyśle bazuje. Dzięki temu rozwiązaniu na pewno wyeliminowano większość okablowania.

Sama wymiana akumulatora jest również szybka i całkiem łatwa, nie ma konieczności, jak w innych replikach, odkręcania chwytów / RISów itp. w celu dotarcia do akumulatora.

Jednakże zamiast okablowania mamy w dwóch miejscach, na odcinku między GB i akumulatorem, styki, które niestety wykazują tendencję do szybkiego przysmażania się. Już po strzelaniach testowych spowodowało to konieczność czyszczenia styków, gdyż jeśli tego nie zrobiono - replika chwilami przestawała strzelać.

Patent na styki rozwiązano w ten sposób, że w przedniej części korpusu u dołu, po obu stronach, przechodzą podłużne (prostopadłościenne) elementy z tworzywa - ze stykami z obu stron. Jeden z takich elementów widoczny jest na zdjęciu poniżej.

 

 

STYKI SMAZONE.jpg

 

 

Z jednej strony mamy styki do których przylega akumulator - które widoczne są na zdjęciach (powyżej i poniżej). Z drugiej strony plastikowych wstawek są styki wychodzące wewnątrz korpusu, od strony gearbox'a i łączące się ze stykami GB. (Czerwony kolor wskazuje orientacyjne umiejscowienie obu elementów w korpusie.)

 

 

STYKI_PATYKI.jpg

 

 

Inna sprawa, która zwróciła naszą uwagę, to brak jakiegokolwiek układu odcinającego, który zapobiegał by nadmiernemu rozładowaniu akumulatora LiPo.

Nie udało nam się znaleźć takiego urządzenia w replice, ani nie ma nic o nim w opisach producenta. Naszym zdaniem, w przypadku stosowania akumulatora LiPo, może to być poważne niedopatrzenie, a konstrukcja repliki utrudnia zastosowanie takiego układu we własnym zakresie.

 

 


REGULACJA HU

 


Dostęp do niewielkiej dźwigni regulującej hop up, widocznej w oknie wyrzutnika łusek, uzyskujemy po odsunięciu dźwigni przeładowania (i jej zablokowaniu w tylnym położeniu). Hop up regulujemy podobnie jak w replikach typu AK, delikatnie przesuwając dźwignię do przodu, w kierunku lufy (luzowanie), lub do tyłu, w kierunku kolby (dociskanie).

 

 

 

regulacja HU.jpg

 

 

MAGAZYNEK

 


Będący na wyposażeniu repliki magazynek typu hi cap, o pojemności 200BB, wykonano z stali i tworzywa. Po włożeniu do gniazda nie ma żadnych luzów na boki. Magazynek prawidłowo podaje kulki zarówno na singlu jak i na auto, ale musi być dobrze podkręcony.

 

 

 

magazynekXYZ.jpgmagazynekABC.jpg

MAGAZYNEKcaly.jpg

 

Magazynek wchodzi do gniazda bardzo ciasno, co powoduje widoczne na zdjęciach otarcia.


 

MAGAZYNEKotarcia.jpgMAGAZYNEKotarcia2.jpg

 Z lewej strony magazynka, u dołu, widoczne jest bicie: 9mmx19 IF. 

napisMAG.jpg

 

 

Zwalnianie magazynka możliwe jest w dwojaki sposób. Poprzez wciśnięcie przycisku zwalniacza, znajdującego się po prawej stronie korpusu lub przez przesunięcie dźwigni, znajdującej się za gniazdem magazynka.

 

 

 

ZWALNIACZ.jpgDZWIGNIA.jpg

WYGLĄD REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

 

ROZLOZONA.jpg


ROZKŁADANIE

 


Zaczynamy od wybicia tylnego pina i zdjęcia kolby wraz z obsadą. Wybijamy pin chwytu przedniego i zdejmujemy chwyt. Wybicie pina znajdującego się obok gniazda magazynka umożliwia rozłącznie górnego i dolnego korpusu. (Replika rozkłada się jak wiele innych modeli MP5 AEG dostępnych na rynku, np. MP5 ICS.)
Piny, zwłaszcza ten trzymający osadę kolby, bardzo trudno wybić, gdyż siedzą ciasno. (W przypadku testowanego egzemplarza musieliśmy nawet użyć gumowego młotka do wybicia tylnego pina.)
Dalej postępujemy identycznie jak w przypadku każdej repliki MP5: demontujemy selektor ognia, odłączamy i wyjmujemy silnik oraz wysuwamy gearbox z dolnego korpusu.BUDOWA WEWNĘTRZNA

 1.Gearbox.

Gearboxy replik G&G są skonstruowane na zbliżonym, bardzo dobrym poziomie. Różnią się zwykle drobiazgami typu łożyskowanie prowadnicy lub typ zastosowanej głowicy tłoka.

Gearbox V2 testowanej repliki jest identyczny z typowymi, poza dodatkowymi "uszami" na froncie szkieletu (służącymi do umiejscowienia styków) oraz dodanym modułem pneumatic blow back. System ten nie jest tak awaryjny jak tradycyjny EBB, polegający na mechanicznym połączeniu suwadła z tłokiem. W przypadlu PBB nie ma bezpośredniego ryzyka zerwania tłoka. Blaszka imitująca zamek poruszana jest przy pomocy sprężonego powietrza. Skok blaszki imitującej zamek nie jest duży i wynosi w granicach 10 - 15 mm.

 

 

 

modul PBB.jpgoznaczenie GB.jpg

GB lewa.jpgGB front.jpgplytka selektora.jpg

 

Umieszczenie i wygląd styków gearbox'a.

 

 

 

front GB.jpgstyki2.jpgstyki.jpgstyki3.jpg

 

Umiejscowienie bezpiecznika.

 

 

 

bezpiecznik.jpg

Gearbox sprawia bardzo dobre wrażenie, szkielet jest ciężki i ma grube ścianki. GB jest bardzo dobrze spasowany. Można go rozłożyć i złożyć nie obawiając się niespodziewanej eksplozji części wewnętrznych we wszystkich kierunkach. 

GB otwarty lewa1.jpgGB otwarty lewa.jpgszkielet lozyska.jpg

 

Łożyska kulkowe gearbox'a mają średnicę 8 mm.

 

 

skielet lozyska2.jpg

 

Zębatki wykonane są ze stali i sprawiają wrażenie wręcz pancernych. Zębatka silnikowa posiada pięć zębów przeciwpowrotnych.

 

 

 

zebatki.jpgzebatki2.jpgzebatki3.jpg

 

 

Plastikowa prowadnica sprężyny jest łożyskowana, osadzona na stalowym trzpieniu.

 

 

 

prowadnica SPREZYNY.jpgprowadnica SPREZYNY2.jpg

 

Zastosowano sprężynę o niejednakowym skoku zwojów.

 

 

 

sprezyna.jpg

 

 

Tłok, z metalowym zębem, wydaje się być bardzo mocny - szczególnie rzuca się w oczy grubość jego ścianek.

 

 

 

tlok3.jpgtlok2.jpgtlok scianki.jpg

 

Zespół tłoka i cylindra jest bardzo szczelny, niemal wzorcowo i sprawia bardzo solidne wrażenie. Głowicę tłoka wykonano z aluminium. (Natomiast głowica cylindra jest mosiężna.) Dysza nie jest uszczelniona. Głowica tłoka jest łożyskowana.

 

 

 

glowica tloka.jpg

 

 

Cylinder, ze względu na konieczność współpracy z modułem pneumatic blow back, jest nietypowy - posiada otwór w górnej części, z przodu. Z drugiej strony, w krawędzi cylindra, umieszczono wycięcie, które unieruchamia cylinder we właściwym położeniu, w szkielecie GB.

cylinder3.jpgcylinder wyciecie.jpgcylinder4.jpg

 

Otwór cylindra uszczelniony jest gumową uszczelką o chrakterystycznym kształcie, unieruchomioną w wycięciu szkietu gearbox'a. Tą drogą powietrze tłoczone jest do cylindra modułu PBB, umieszczonego na grzbiecie szkieletu gearbox'a.


 

 

cylinder2.jpguszczelka PBB.jpg

 

Elementy systemu pneumatic blow back widoczne są na poniższym zdjęciu.

 

 

 

cylinder PBB2.jpg

 

Cylinder systemu PBB.

 

 

 

cylinder PBB.jpg

 

 

Tłok systemu PBB posiada zawleczkę, którą należy usunąć w celu demontażu modułu.

 

 

 

zawleczka tloka PBB.jpg

 

Silnik repliki nie posiada żadnych oznaczeń, ani, jak widać, nie błyszczy.


 

 

silnik2.jpgsilnik.jpg

 

 

Silnik widoczny w chwycie pistoletowym wraz z okablowaniem.

 

 

 

chwyt silnik.jpg

 

 2.Lufa wewnętrzna i komora HU

Stockowa lufa wewnętrzna ma długość 233 mm. Komora hop up konstrukcyjnie przypomina komory znane z replik AKStockowa, zielona gumka HU, jest silikonowa i działa bardzo dobrze. 

KOMORA HU A.jpgKOMORA HU B.jpg

komoraHU.jpg


STRZELANIE

 Replika wyposażona jest w system symulacji ruchu zamka: Pneumatic Blow Back, który stanowi interesujące rozwiązanie, w porównaniu z mechanicznym EBB. Jednak skok atrapy zamka jest niewielki. Wynosi maksymalnie 15 mm. Jest to jedynie symulacja ruchu zamka, ale podczas strzelania w trybie auto odczuwa się delikatną wibrację wskutek działania systemu PBB. Wrażenie trochę ciekawsze niż przy zwykłym EBB.

Praca gearbox'a jest kulturalna, a dźwięk przyjemny dla ucha. Mechanizm działa płynnie. replika jest dość celna na dystansie 25 m, jednak powyżej jest już gorzej. Być może wymiana lufy wewnętrznej na precyzyjną, zwłaszcza dłuższą (np. ukrytą w atrapie tlumika dźwięku) mogłaby przyczynić się do poprawy skupienia na dalszych dystansach.


Regulacja HU jest płynna. System dobrze podkręca kulki, niestety zaobserwowaliśmy tendencję do rozregulowywania się nastaw hop up podczas strzelania. Co ciekawe, zjawisko to nie występuje przy strzelaniu bez PBB.

Naszym zdaniem, podczas strzelania z działającym PBB, dość luźna blaszka imitująca zamek uderza w ramię suwaka komory HU i w ten sposób dochodzi do zmian ustawienia.

 

 

 

TESTY

 


1. Pomiar fps i energii

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2 g BB. Użyto kulek marki Blaster.

Prędkość początkowa generowana przez replikę na 0.2 g BB wynosi 337 fps, a energia 1 J.

Wyniki pomiarów podano jako uśrednienie.Wagomiar        fps         m/s         energia

0.2 g               337        103            1 J

 

 

 

2. Test celności i skupienia na dystansie 25 m i 35 m

Test przeprowadzono używając tarczy odpowiadającej wielkością sylwetce, z umieszczonym centralnie prostokątem celu A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej 100 m. Strzały oddano w seriach po 10. Użyto kulek o wagomiarze 0,25 g marki Blaster.

Na dystansie 25 m uzyskano 10/10 trafień w sylwetce, z tego 10/10 w celu A4.


 

 

Z_GG25m.jpg

 

Na dystansie 35 m uzyskano 8/10 trafień w sylwetce, z tego 5/10 w celu A4.

 

 

Z_GG35m.jpg

 


3. Pomiar ROF

Szybkostrzelność, mierzona na integralnym akumulatorze LiPo 11,1V 2010 mAh dostarczanym z repliką, wynosi:

16.5 BB na sekundę (990 BB na minutę).

 4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego

Zasięg skuteczny repliki wynosi między 40 m, a  45 m. Na tym dystansie oddane strzały można jeszcze plasować w sylwetce.
Zasięg maksymalny repliki wynosi 55 m (jest to odległość na jaką pociski dolatują).

 

 


PODSUMOWANIE

 Naszym zdaniem replika firmy G&G, TGM A4 RTB systemu PBB - jest produktem bardzo ciekawym. Wykonanie, jakościowo, plasuje się na wysokim poziomie. Wrażenia ze strzelania są przyjemne.

Idea integralnego akumulatora ma swoje plusy i minusy, ale nowy system jest ciekawy i eliminuje w replice nadmiar okablowania.


Pomimo drobnych niedociądnięć, jak rozregulowywanie HU podczas działania PBB, replika jest godna polecenia. Wśród testowanych przez nas dotąd AEGów produkt G&G zdecydowanie mieści się w czołówce. PM świetnie nadaje się do CQB.

 

 


Plusy:+ bardzo dobre ogólne wrażenie wyglądu repliki

+ bardzo dobre spasowanie

+ jednoczęściowy stalowy korpus górny

+ spawy

+ bardzo dobra szczelność zespołu tłok - cylinder

+ dwa (zintegrowane z chwytem) akumulatory LiPo w komplecie

+ szybka wymiana akumulatora (chwytu)

 

Minusy:

 

- brak modułu odcinającego napięcie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora

- niemożność zastosowania innego typu akumulatora niż dedykowany (o ile w ogóle można uznać to za minus w replice, która taka właśnie ma być)

- mały skok atrapy zamka

- przypadkowa zmiana nastaw HU skutkiem zahaczania atrapy zamka o ramię suwaka komory hop up

- dość mocne klekotanie blaszki atrapy zamka

 
Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Guay Guay:


 

guayguay.jpg

 

 Źródło zdjęć wersji palnej:

www.heckler-koch.de

 

 


Ocena wszystkich (5.50, głosów: 8)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
jozio_pl 14.11.2011, h. 23:11 jozio_pl
Szkoda że batka jest w frontgripie :'( a tak to spoko "Empi"
Stalker 14.11.2011, h. 23:14 Stalker
Nie jestem przekonany do tego patentu, czas pokaże - moim zdaniem to się raczej nie sprawdzi. Replika wygląda świetnie. Dzięki za fachową recenzję.
R_Winters 14.11.2011, h. 23:18 R_Winters
Świetna, tylko te problemy z zasilaniem odstraszają.
oskrb 15.11.2011, h. 00:14 oskrb
Podejrzeam że wszyscy niezadowoleni z systemu baterii, będą mogli bez większych problemów coś sobie ulepić, wygląda na to że jest tam sporo miejsca. A moze się mylę.
Moim zdaniem bez problemu. Styki między baterią a GB są łatwe do usunięcia.
Borax 15.11.2011, h. 21:13 Borax
Mlody 15.11.2011, h. 08:18 Mlody
Bardzo dobre rozwiązanie :) Myślę że koniec z izolacją xD
Krabii 15.11.2011, h. 09:28 Krabii
Moim zdaniem panowie z G&G przekombinowali z tym patentem na zasilanie.
Skoro już po testach było widać przypalanie się styków, to wskazane by było zainstalować
mosfet. Tylko gdzie przy takiej konstrukcji go umieścić i jak rozwiązać problem
jego podłączenia?? Myślę, że to największa wada tego rozwiązania.


 


Ciekawi mnie jak jest jakość ładowarki - czy potrafi należycie zadbać o
li-po czy będzie go psuć??


 


Widać też że silnik jest słabiutki (zresztą to chyba norma w G&G) bo
przy takim napięciu akumulatorka to rof jest bardzo mały. Mój STOCKowy silnik
G&G wytrzymał 4 miesiące mało intensywnego użytkowania.


Tylko przypalają się nie styki przy spuście, a przy akumulatorze - MOSFET niczego nie zmieni, prąd musi jakoś płynąć do silnika.
hindus 15.11.2011, h. 16:36 hindus
Zmorak 15.11.2011, h. 09:51 Zmorak
A do czego służy ta wygięta w hak blaszka z dziurką widoczna nad gniazdem magazynka na zdjęciu numer 23?
Pritcher 15.11.2011, h. 10:51 Pritcher
Wydaje się że po wyjęciu tych bloczków 'stykowych' oraz wypatroszeniu gripa dałoby się podłączyć tradycyjne okablowanie. Ale nie wiem po co. Zobaczymy jak ten patent się przyjnie.
Sama replika replika prezentuje się ślicznie. Czy redakcja sprawdzała jak zmienia się prędkość wylotowa po 'wyłączeniu' PBB? Np. przez montaż standardowego tłoka?
Nie możemy ingerować w replikę. Tak jak już wcześniej pisaliśmy, przy innej recenzji, testujemy wyłącznie replikę stockową, aby było wiadomo co jest warta.
Promant 15.11.2011, h. 12:52 Promant
Tłoka? Ale tłok tu nic nie ma do rzeczy. Trzeba by wsadzić standardowy cylinder a i w tym celu- przerobić szkielet GB.
Guest (ID:6452) 15.11.2011, h. 16:40 Guest (ID:6452)
Koledze się pomyliło zapewne. Można przerobić albo cylider, albo szkielet. Cylinder łatwiej. Przerobienie GB uniemożliwi przywrócenie repliki do stanu pierwotnego, ale łatwiej będzie wymieniać cylindry w razie czego.  Ja bym przerobił cylinder.
Borax 15.11.2011, h. 21:11 Borax
Mea culpa, miałem na myśli cylinder, nie tłok. Standardowy cylinder, tylko z wycięciem ustalającym jego pozycję tak jak w standardowym, żeby się dało go dopasować do szkieletu.
Pritcher 22.11.2011, h. 19:26 Pritcher
luis 15.11.2011, h. 17:30 luis
Dobra recenzja, tylko ten patent z akumulatorem bez zabezpieczenia - sygnalizatora rozładowania Li-Po to może być Lipa:).
tred211 17.11.2011, h. 15:38 tred211
Jak pęknie szkielet (nie ważne z jakiego powodu) to ino
płakać, albo pilnik i multiszlifierka i do roboty. Jak widać jest niestandardowy-
musi być miejsce na styki.
dami13 21.12.2011, h. 16:28 dami13
A ile kosztuje?
Primo86 02.05.2012, h. 13:04 Primo86
Przedewszystkim dziękuje za profesjonalną recenzję. Całokształt tej repliki wygląda bardzo ładnie i solidnie. Jeśli chodzi o rozwiązanie z baterią w frontgripie to wydaje mi się że to całkiem ciekawe ;) Jest to typowa replika nadająca się na rozgrywki CQB zresztą jak replika P90, T3 itp
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 230611

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane