Daj cynk
Reklama

Testy

AEG GR16 C.Q.W. Rush Plastic G&G

Karabin, 31.07.2011, h. 22:56, dodał: Promant , autor: Promant, Borax
18

Replika budżetowa AEG: GR16 C.Q.W. Rush Plastic, produkcji firmy Guay Guay.Dane repliki

Producent: Guay Guay
Model:
(numer katalogowy)
GR16 C.Q.W. Rush Plastic
Długość: 688/785 mm
Waga: 2270 g
Prędkość wylotowa: 336 fps
Bateria: dzielony stick
Hop-up: regulowany
Blowback: pneumatic blow back
Zalety:
- kultura pracy mechanizmu
- dobra jakość tworzywa
- estetyczne wykonanie
- płynna praca systemu PBB
- bardzo dobra szczelność zespołu tłok - cylinder
- zwalniacz sprężyny
Wady:
- luz kolby na prowadnicy
- luz boczny magazynka w gnieździe
- nie dokręcony pierścień mocujący front i lufę
- niezbyt dokładne dopasowanie do siebie górnej i dolnej połowy korpusu
 
W zestawie: Replika, magazynek hi-cap 450 BB, 1000 BB 0.2 g, wycior, instrukcja.

 

 

 

 

Replika budżetowa AEG: GR16 C.Q.W. Rush Plastic, produkcji firmy Guay Guay.
TYTUŁEM WSTĘPU


Wielu początkujących graczy, osób o mniejszych możliwościach finansowych lub po prostu nie chcących zbyt dużo wydać na replikę, ale jednocześnie pragnących nabyć produkt markowy - szuka rozwiązania pośredniego. Dla takich klientów producenci replik ASG oferują tzw. linie budżetowe. Są to repliki tańsze, zwykle zewnętrznie wykonane z tworzywa, jednak mechanicznie i osiągami nie odstające od modeli full metal.

Przykładem takiej repliki jest AEG GR16 C.Q.W. Rush Plastic produkcji firmy G&G, który, w swoim założeniu, ma oferować nabywcy uznaną na rynku jakość produktów Guay Guay po atrakcyjnej cenie. Jest to replika z korpusem plastikowym, a skrót C.Q.W. oznacza Close Quarter Weapon, co sugeruje zastosowanie repliki do walki na dystansach C.Q.B..OPAKOWANIE

 


Nabywca otrzymuje replikę w pełnym opakowaniu tekturowym, w formie "walizki" z plastikowym uchwytem. Opakowanie nie jest skomplikowane graficznie, ale estetyczne i sprawia na pierwszy rzut oka dobre wrażenie. Wykonano je z jednowarstwowej tektury i miejscami na jej powierzchni tworzą się załamania, ale całość opakowania jest wytrzymała.

Utrzymane jest ono w kolorystyce lekko zgaszonej zieleni. Umieszczono na nim (na wierzchu i bokach) nazwę oraz logo producenta. O modelu i typie, znajdującej się w środku repliki, informuje kolorowa nalepka: GR16 C.Q.W. Rush Plastic.

 

 

pudlo1.jpg

 

W środku znajduje się plastikowa wypraska, w której wytłoczeniach, oprócz repliki znajdziemy: magazynek hi-cap, paczkę 1000 kulek 0.2 g o średnicy 5.95 mm, wycior, dwa kartoniki (informujące zdjęciami i tekstem, że opcjonalnie możemy nabyć z repliką akumulator i ładowarkę) oraz instrukcję.

 

 

pudlo2.jpg

 

pudlo3.jpg

 

pudlo4.jpg

Dołączona do zestawu kolorowa instrukcja, w języku angielskim, ma formę rozkładanej dwustronnej karty. Jest czytelna i estetycznie zaprojektowana. Za pomocą dokładnie opisanych zdjęć szczegółowo wyjaśniono zasady obsługi i konstrukcję repliki GR16 C.Q.W..

 

 

instrukcja1.jpg

 

instrukcja.jpgPIERWSZE WRAŻENIE


Wykonanie zewnętrzne repliki GR16 C.Q.W. Rush, firmy G&G, sprawia pozytywne pierwsze wrażenie. GR16 C.Q.W. jest raczej lekka i kompaktowa, ale nie jest to waga kojarząca się z zabawką. Jak na tak zwartą budowę, karabinek całkiem dobrze "czuje się" w rękach. Tworzywo jest dobrej jakości, jest to nylon. Z przodu korpusu widać linię łączenia, a w kilku miejscach można dostrzec drobne nadlewki, jednak ogólnie, jak na replikę w dużej mierze wykonaną z plastiku - GR16 Rush wygląda ciekawie i estetycznie.

 

 

wyglad3.jpg

 

Spasowanie karabinka jest ogólnie dobre. Przy silnym potrząsaniu repliką słychać wprawdzie "klekotanie", ale odpowiedzialna jest za nie głównie kolba - mająca lekki luz na prowadnicy, co jest częstym przypadkiem w replikach systemu M4.

 

 

wyglad4.jpg
WYGLĄD ZEWNĘTRZNYPodstawowe parametry:

Długość: 688/785 mm. Waga: 2270 g. Długość lufy: 233 mm.

Pod względem wyglądu replika sprawia przyjemne wrażenie. Zastosowane przez producenta materiały nie budzą zastrzeżeń.

 

 

wyglad1.jpg

Replika ma kolor czarny, przy czym skomponowano razem różne odcienie czerni. Wykonane z tworzywa: korpus, chwyt pistoletowy, kolba oraz szyny RIS i część podstawy przeziernika mają odcień grafitowy. Prowadnica kolby, osłona spustu, ucho do zawieszenia, lufa z blokiem gazowym, urządzenie wylotowe, podstawa muszki flip up, górna część przeziernika, dźwignia przeładowania, bolt catch, zwalniacz magazynka i spust mają kolor czarny półmatowy.

 

 

wyglad2.jpg

 

Blaszka dustcover i przycisk dosyłacza mają ciemny kolor stalowo szary. Wykonano je ze stali. Przycisk dosyłacza pełni funkcję zwalniacza srężyny. Atrapa zamka ma kolor aluminium.

 

 

dustcover.jpg

 

dustcover2.jpg

 

dosylacz.jpg

 

 

Ukryta pod szynami RIS część lufy zewnętrznej również jest stalowa.

 

 

lufazewnTYL.jpg

 

Zewnętrznie replika wykonana jest głównie z tworzywa (korpus, szyny RIS, kolba, chwyt pistoletowy itp.). Korpus wykonano na przyzwoitym poziomie, jedyne do czego możnaby się przyczepić to niezbyt dokładne dopasowanie do siebie jego górnej i dolnej połowy. Z metalu wykonano prowadnicę kolby, lufę zewnętrzną, blok gazowy, urządzenie wylotowe, dźwignię przeładowania, podstawę muszki, przeziernik, ucho zawieszenia, mocowanie szyn RIS, spust, bolt catch i zwalniacz magazynka.

Przyrządy celownicze wykonano estetycznie. Podstawa muszki, typu flip up, stanowi część górnej szyny RIS.

 

muszka2.jpg

 

muszka1.jpg

Regulowany przeziernik. Pokrętła regulacyjne przesuwają się skokowo z lekkim "kliknięciem". Posiadają odwzorowane nastawy.

 

 

przeziernikXXX.jpg

 

przeziernik1.jpg

 

przeziernik2.jpg

Osłona spustu.

 

 

oslonaspustu.jpg

 

Dźwignia przeładowania. Jej ciekawy design od razu zwraca uwagę.

 

 

dzwiniaprzeladowaniaxx.jpg

 

dzwigniaprzeladowania.jpg

 

Ucho zawieszenia. (Z przodu replika nie posiada ucha zawieszenia. Możliwe jest zastosowanie, z przodu, ucha montowanego na RIS, choć przy tak kompaktowej i lekkiej replice wystarczy zawieszenie jednopunktowe.)

 

 

uchozawieszenia.jpg

Urządzenie wylotowe można odkręcić. Od spodu ustalono je małym imbusem.

 

 

tlumikplomienia.jpg

 

tlumikplomienia1.jpg

 

tlumikplomienia78.jpg

 

tlumikplomienia779.jpg

 

Pod nim znajduje się klasyczny gwint 14 mm, do montażu tłumika dźwięku lub alternatywnego tłumika płomienia.

 

 

gwintiTlumikplomienia.jpg

 

gwintiTlumikdzwieku.jpg

 


Selektor ognia posiada oznaczenia wytłoczone, ale niebarwione. Jest jedno - lewostronny. Dźwignia selektora przełącza się z delikatnie wyczuwalnym skokiem i "kliknięciem". Dźwignia selektora jest trochę większa niż najczęściej spotykane w replikach M4/M16.

 

 

selektor1.jpg

 

selektor2.jpg

 

Kolba repliki mieści akumulator dzielony. Stopka kolby wykonana jest z twardej gumy. Po wyjęciu, znajdującej się pod nią, zatyczki uzyskujemy dostęp do przedziału akumulatora. Luz na prowadnicy nie jest duży, nie ma wpływu na stabilność repliki podczas strzelania. Kolba regulowana jest na długość w znacznym zakresie, sześciopozycyjna, co ułatwia operowanie karabinkiem przy jego małych rozmiarach.

 

 

kolba.jpg

 

kolbaStopkaOkablowanie.jpg

 

 

Chwyt pistoletowy posiada metalowe gwinty do śrub mocujących stopkę.

 

 

chwytpistoll.jpg

 

gwintychwytu.jpg

 

Szyny RIS wykonano z tworzywa. Ich połączenie z korpusem, na pierwszy rzut oka, ustalone jest za pomocą łącznika stabilizującego, który powinien zapobiegać przekręcaniu się frontu w stosunku do osi korpusu. Jednak nie pełni on takiej roli. W praktyce śruby elementu, który stanowi jeden odlew, są atrapami. Jest on dokręcony wewnętrznym pierścieniem, który do przykręcenia wymaga specjalnego klucza. W testowanej replice element ten nie był wystarczająco mocno dokręcony, co powodowało niewielkie luzy frontu RIS oraz lufy zewnętrznej - i wymagałoby dokręcenia.

 

 

mocowanieRIS.jpg

 

mocowanieLUFAris.jpg

 

 

OZNACZENIA


Replika GR16 C.Q.W. Rush G&G posiada oznaczenia firmy Guay Guay. Oznaczenia te umieszczone są po lewej stronie korpusu. Wykonano je kolorem białym - nie są wytłoczone w tworzywie, a jedynie naniesione farbą.

 

 

oznaczenia1.jpg

 

oznaczenia3.jpg

Na lewej stronie frontu RIS widać również wypukły napis G&G Armament. Szyny RIS mają naniesione oznaczenia numeryczne w kolorze białym.

 

 

GGarmament.jpg

 

 

Logo GG znajduje się także na boku przeziernika.

 

 

oznaczenia2.jpg

 

Pneumatic Blow Back

 

Replika GR16 C.Q.W. Rush jest AEGiem wyposażonym w system imitacji ruchu zamka: Pneumatic Blow Back. Blaszka imitująca zamek porusza się przy strzale. Ruch generowany jest poprzez wtłoczenie części powietrza do małego cylindra umieszczonego na grzbiecie gearbox'a, który następnie porusza atrapą zamka. Skok zamka nie jest duży, wynosi 10 mm. Sam "blow back" stanowi oczywiście interesujące urozmaicenie wizualne, jednak nie jest w żaden sposób fizycznie odczuwalny podczas strzelania.

 

 

modulPBBkorpus.jpgMAGAZYNEK

 

Magazynek repliki to hi-cap, o pojemności 450 BB. Skorupa magazynka jest stalowa.

 

 

mag1.jpg

Na stopce umieszczono oznaczenia producenta repliki - firmy G&G.

 

 

stopkaMaga.jpg

Na boku znajduje się oznaczenie kalibru: 5.56 mm x 45.

 

 

mag556bis.jpg

 

 

Przy wsuwaniu do gniazda magazynek zatrzaskuje się z wyraźnym dźwiękiem. Magazynek włożony do gniazda ma luz na boki. Nie wpływa to na jakość podawania, gdyż luz nie jest duży, jednak przy silniejszym potrząsaniu repliką powoduje to "klekotanie" magazynka w gnieździe. Mimo to magazynek osadzony jest pewnie i podaje dobrze, bez zacięć i przerw. 

 

ZASILANIE


Replika posiada wyjście z wtykiem typu Tamiya mini. Przystosowana jest do akumulatora typu dzielony stick. Można także zastosować LiPo.

 

 

REGULACJA HU

 

Reguacja hop-up dokonywana jest identycznie jak w większości replik M4/M16. Po odciągnięciu dźwigni przeładowania uzyskujemy dostęp do, widocznego w oknie wyrzutnika łusek, pokrętła. Obrót do tyłu powoduje luzowanie, a obrót do przodu - podkręcanie HU.

 


WYGLĄD REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

replikaRozlozona.jpg

ROZKŁADANIE

 


Rozkładanie repliki jest identyczne jak w większości replik systemu M4.

 

 

pinKorpusu.jpg

 

 

W celu zdjęcia frontu odkręca się dwie śruby trzymające szyny RIS od góry i od dołu.

 

 

RIS1.jpg

 

 

Lufa zewnętrzna składa się z dwóch części. Jedna część lufy dokręcona jest do górnego korpusu. Natomiast przednia część lufy stanowi całość z blokiem gazowym i dokręcona jest do frontu RIS.

 

 

lufazewnTYL2.jpg

 

lufazewnFRONT.jpg

 

 

Kable przebiegające przez prowadnicę należy rozłączyć w celu wyjęcia GB.

 

 

prowadnicakolby.jpg
BUDOWA WEWNĘTRZNA

 


1. Gearbox

Gearbox sprawia z zewnątrz bardzo solidne wrażenie, jest ciężki i masywny. Jest to typ V.2 zmodyfikowany pod system PBB.

 

 

gearboxlewa.jpg

 

Po prawej stronie GB widoczny jest zespół zwalniacza antireversala.

 

 

korpusGB.jpg

 

gearboxprawa.jpg

 

 

Silnik nie posiada żadnych oznaczeń. Według danych producenta jest to jednostka 25000 rpm Hi-torque.

 

 

silnik.jpg

 

 

Aby rozebrać gearbox należy najpierw zdemontować moduł PBB. W tym celu zdejmujemy czarną blaszkę nasuniętą na grzbiecie szkieletu. Następnie usuwamy zabezpieczenie łączące moduł PBB z atrapą zamka.

 

 

blaszkazsuwanie.jpg

 

blaszkazabezpieczajaca.jpg

 

 

Blaszkę imitującą zamek przesuwamy maksymalnie do tyłu, aż jej zaczepy trafią w wycięcia osłony modułu PBB.

 

 

wcieciAmoduluPBB.jpg

 

Zdjęcie atrapy zamka nie jest łatwe, gdyż zaczepy są zawinięte - dają opór i konieczne jest umiejętne ich podważenie, tak aby niczego nie uszkodzić.

 

 

 

blaszkazamka.jpg

 

Zdejmujemy czarną osłonę modułu PBB. Następnie zdejmujemy, ruchem do góry, cylinder modułu PBB i możemy przejść do rozłożenia gearbox'a, tak jak każdego klasycznego V.2.

 

 

 

modulPBBiZamek.jpg

 

modulPBB.jpg

 

wylotPBB.jpg

 

Gearbox rozłożony.

 

 

GBotwarty2.jpg

Łożyskowanie GB jest ślizgowe, 8mm.

 

 

szkieletprawy.jpg

 

lozyska.jpg

 

 

Zębatki wykonane są ze stali, i spodkładkowane prawidłowo. Zębatka silnikowa ma 5 zębów przeciwpowrotnych.

 

 

zebatki1.jpg

 

zebatki2.jpg

 

zebatki3.jpg

Zastosowano sprężynę o niejednakowym skoku zwojów i szlifowanych czołach.

 

 

sprezyna.jpg

Prowadnica sprężyny jest stalowa, niełożyskowana. 


 

prowadnicasprezyny.jpg

 

Tłok jest standardowy, o solidnej konstrukcji, z pierwszym zębem metalowym. Głowica tłoka nie jest łożyskowana.

tlok1.jpg

 

tlok2.jpg

Cylinder mosiężny typu "0" jest nietypowy, ze względu na przystosowanie do systemu PBB. Posiada otwór do modułu PBB i wycięcie w tylnej części.
cylinder.jpg

Zespół cylindra i tłoka wykazuje bardzo dobrą szczelność. Dysza jest bardzo szczelna mimo, iż nie jest dodatkowo uszczelniona.
2. Komora hop up i lufa wewnętrzna

Komora HU jest plastikowa, jednoczęściowa, wykonana na przyzwoitym poziomie. Stockowa lufa wewnętrzna ma długość 233 mm. Jest to lufa aluminiowa.

 

 

komoraHU1.jpg

 

komoraHU2.jpg

 

lufawewn.jpg

 

 

 

STRZELANIEWrażenia ze strzelania są pozytywne, a kultura pracy mechanizmu repliki jest bez zarzutu. Replika strzela bez zacięć, pustych czy podwójnych strzałów. Szczególnie pozytywnie odebraliśmy dźwięk strzału, który jest przyjemny dla ucha. Ma tutaj wpływ także dźwięk atrapy zamka podczas pracy systemu PBB.

Replika ma niewielki rozrzut, co naszym zdaniem związane jest z długością lufy wewnętrznej i prawdopodobnie dałoby się zlikwidować poprzez zamontowanie wewnętrznej lufy precyzyjnej.

Na dystansach C.Q.B. replika jest bardzo celna, ale zasięg skuteczny i maksymalny ma również bardzo przyzwoity (jak na M4 dedykowane do C.Q.B.), może zatem sprawdzać się także w otwartym terenie - na średnich dystansach.

Spust nie jest twardy i nie męczy przy dłuższym strzelaniu. Ogólnie można stwierdzić, że z repliki strzela się przyjemnie i bez problemów.


TESTY

1. Pomiar fps i energii

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2 g BB, użyto kulek marki Blaster. Zastosowano akumulator 7.4 V, typu LiPo.


Prędkość początkowa generowana przez testowaną replikę na 0.2 g BB wynosi 336 fps, a energia 1 J. (Wyniki podano jako uśrednienie serii pomiarów. Zastosowano chrono gen.2, firmy MadBull.)


Wagomiar        fps          m/s          energia

0,2 g              336          102             1 J

 

2. Test celności i skupienia na dystansie 35 m oraz 20 m (C.Q.B.)

Test przeprowadzono używając tarczy sylwetkowej z centralnie umieszczonym celem formatu A4. Do pomiarów odległości użyto taśmy mierniczej 100 m. Strzały oddano w seriach po 10. Użyto kulek 0.2 g i 0.25 g marki Blaster.

(Biorąc pod uwagę, że replika generuje niezbyt wysoką prędkość początkową pocisku - sprawdziliśmy jak strzela również na lżejszych kulkach: 0.2 g.)

 

Dystans 35 m, BB: 0.2 g.

Uzyskano 8/10 trafień w sylwetkę, z czego 4/10 trafień w cel A4.

 

 

35mGR02.jpg

 

Dystans 35 m, BB: 0.25 g.

Uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, z czego 6/10 trafień w cel A4.

 

 

35mGR025.jpg

 

Dystans 20 m, BB: 0.25 g.

Uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, wszystkie w cel A4.

 

 

GR20m.jpg


3. Pomiar ROF

Szybkostrzelność, mierzona na akumulatorze 7.4 V LiPo, wynosi 9.2 BB na sekundę, czyli 552 BB na minutę4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego

Zasięg skuteczny, przy którym większość oddanych strzałów nadal trafia w sylwetkę, wynosi 45 m.
Zasięg maksymalny wynosi 58 m. Na tym dystansie nadal możliwe było trafienie w sylwetkę, ale prawdopodobieństwo było już dużo niższe.

 
PODSUMOWANIE

 


Replika GR16 C.Q.W. Rush Plastic, produkcji Guay Guay, zewnętrznie prezentuje się dobrze i pod tym względem powinna zadowolić potencjalnego nabywcę. Wykonanie elementów wewnętrznych i działanie mechanizmu również plasują się na dobrym poziomie.

Wewnętrznie replika nie różni się od droższych modeli - mechanizm oferuje tę samą jakość i poziom wykonania.

Solidny gearbox, bardzo dobra kultura pracy w stocku, bardzo dobra celność na dystansach C.Q.B. i przyzwoita na dalszych dystansach - to wszystko sprawia, że budżetowa replika GR16 Rush może zainteresować wielu graczy szukających tańszej alternatywy dla modeli full metal.

Oczywiście w przypadku replik budżetowych na ich ostateczną atrakcyjność dla nabywcy wpływa również cena detaliczna. Jednak naszym zdaniem, mimo, że nie stanowi konkurencji dla modeli full metalGR16 C.Q.W. Rush Plastic jest w kategorii replik budżetowych całkiem ciekawą propozycją.

 

 Plusy:

- kultura pracy mechanizmu

- dobra jakość tworzywa

- estetyczne wykonanie

- płynna praca systemu PBB

- bardzo dobra szczelność zespołu tłok - cylinder

- zwalniacz sprężyny

 

Minusy:

- luz kolby na prowadnicy

- luz boczny magazynka w gnieździe

- nie dokręcony pierścień mocujący front i lufę

- niezbyt dokładne dopasowanie do siebie górnej i dolnej połowy korpusu

 Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Guay Guay:
guayguay.jpg

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kosa_Rommel_PL 31.07.2011, h. 23:37 Kosa_Rommel_PL
te minusy to nie minusy :D widze ze warto
PiotrKa 01.08.2011, h. 08:20 PiotrKa
Wizualnie estetryczne - ale połączenie Frontrisa z plastikowym korpusem to bardzo poważna wada eksploatacyjna - po sezonie, dwu biegania będzie z tym duzy problem- i rozwiąże go tylko przekładka na metalowy... Powtórka TM z przed lat 10-ciu czy więcej...
Zgadza się, ale w przypadku szyn metalowych połączonych z plastikowym korpusem, kiedy waga RISa powoduje luzowanie. Tutaj RIS jest lekki, z tworzywa, o ile więc użytkownik nie zrobi z repliki choinki i nie przeciąży nadmiernie frontu - to tu raczej nie powinno występować takie zjawisko.
Promant 01.08.2011, h. 10:42 Promant
navyseals4 01.08.2011, h. 09:09 navyseals4
zajebista moim zdaniem warto.Czy ona będize na gunfire ?
A będzie, będzie... ;)
Rann 23.09.2011, h. 14:55 Rann
Krabii 01.08.2011, h. 10:50 Krabii
Widzę kilka braków w recenzji - przede wszystkim ta zielona gumka hop-up jest sylikonowa!!:) A to już wielki plus.
Inną kwestią jest, że G&G (w sumie to chyba TopTech) zaoszczędził troszkę w GB w stosunku to "normalnej" wersji - z tego co pamiętam to w GB TopTecha montowano łożyska kulowe, łożyskowanie głowicy tłoka oraz łożyskowaną prowadnicę sprężyny (platikowa z metalowymi wypustkami ale działa bardzo dobrze), a tutaj zrezygnowano z tego. Ale za to chyba zaczeli stosować sprężyny o niejednakowym skoku zwojów:)

Po za tym replika się fajnie prezentuje;)
Takie braki w recenzji to nasze celowe dzialanie, mające na celu zostawienie pola do popisu komentującym.
Borax 01.08.2011, h. 11:33 Borax
Źle się wyraziłem - nie tyle mi chodziło o to, że to braki, ale że warto o tym wspomnieć. Być może okaże się, że te info będzie dla kogoś bardzo ważne:)

Po za tym wielki ukłon dla G&G, że mimo zastosowania tańczysz rozwiązań w GB, zachowali zbliżony poziom kultury pracy mechanizmów:)
Krabii 01.08.2011, h. 15:41 Krabii
Promant 01.08.2011, h. 11:35 Promant
Po pierwsze zielona gumka to już standard w G&G, więc prochu nie odkryłes.

Po drugie - nie odrożniasz G&G i Top Tech. Guay Guay produkuje 3 główne linie replik: topową Top Tech, podstawową G&G i tanią Combat Machine. W ramach G&G są modele full metal i modele budżetowe "plastic".

Tak więc - nie jest to Top Tech. Top Tech jest ekskluzywną marką G&G i nie ma co porównywać GB z G&G Rush. Nic tu nie zaoszczędzili w stosunku do Top Techa, gdyż od dluższego czasu prawie wszystkie repliki pod marką G&G, w każdym razie M4, są oferowane z PBB i nie są to pod każdym względem identyczne gearboxy jak w Top Tech. Natomiast gearbox GR16 Rush nie odstaje od mechanizmów innych replik PBB oferowanych jako G&G.
Już kiedyś Ci zwracałem uwagę, że te gumki są silikonowe i że to duży plus dla G&G bo u innych to raczej nie standard. Ale znowu to pominołeś. Dlatego o tym piszę - może dla kogoś to być ważne.

Z tego co pamiętam to charakterystyczną cechą TopTechów był system PBB i nie widziałem nigdzie TT bez PBB, stąd moja sugestia że to bardziej TT niż G&G. Po za tym GB od TT były bardziej "wzmocnione" wewnętrznie niż te montowanie w G&G.
Prównując ten GB do GB mojego SCAR G&G, to odstaje od tego co oferował mój GB w SCARze (czyli G&G) - mój miał łożyskowania głowicy i prowadnicy - ale łażyska zębotek były ślizgowe. Z tego co wiem to nadal tak jest więc GB jest inaczej "wyposażony". Dlatego zwracam na to uwagę. 

G&G robi spore zamieszanie swoimi liniami.
Krabii 01.08.2011, h. 15:54 Krabii
Jeżeli to Cię uszczęśliwi, to będziemy pisać, że gumka jest silikonowa. O ile będzie, bo też nie wszystkie zielone są.
Zaznaczyłem, że nie piszemy o czymś co jest już właściwie standardem, więc w sumie wiadome. Dyskusja bezprzedmiotowa.

Toptechy mają PBB, ale wyjaśniłem Ci, że G&G w większości rówież. Już prawie dwa lata G&G rozwija system PBB, a od roku zaczęło go montować także pod znakiem G&G, w M4, AK itp.
Więc nie myl Top Tech z G&G.  

Nie twierdzę, że wszystkie repliki G&G mają w 100% jednakowe bebechy, ale to bardzo zbliżony standard, zauważ, że repliki "pro" G&G mają często bardzo różne ceny i to ma odzwierciedlenie w jakości - tyle, że ogólny poziom jest w miarę wyrównany i daje w miarę wyrównane osiągi.
I w tym względzie GR16nie odstaje od innych krótkich emek G&G. Drobne różnice w typie łożysk czy łożyskowaniu głowicy albo prowadnicy mogą zawsze wystąpić. Ważne, że trzymają standard.
A nikt nie wiewedług jakiego klucza dobierają bebechy w poszczególnych replikach. W jednej dadzą lepszą sprężynę i łożyska, w innej łożyskowaną prowadnicę za to lożyskowanie gorsze. 
Grunt żeby nie zjechali z jakością.
Promant 01.08.2011, h. 21:02 Promant
Stalker 01.08.2011, h. 21:14 Stalker
Moim skromnym zdaniem wszystko zostało jasno i czytelnie opisane. To nie praca doktorancka z tematyki G&G tylko tekst dziennikarski, więc nie ma co przesadzać z detalami.
villon1978 02.08.2011, h. 23:44 villon1978
Jesli replika budżetowa to ile mniej więcej kosztuje?
U nas jej jeszcze nie widziałem. Za granicą około 200 $.
Promant 03.08.2011, h. 21:41 Promant
Jedenasty 07.09.2011, h. 00:05 Jedenasty
Co mogę powiedzieć, to widziałem replikę, nawet chwilkę trzymałem w rękach. Wygląda bardzo dobrze, fajnie leży, nie lata nic w niej specjalnie. PiotrKa napisał o łączeniu metalowego frontu i body z tworzywa, że się nie sprawdza. Tak może było w replikach takich, jak M16a4 JG, gdzie faktycznie efekt pływającego na boki korpusu pod ciężarem stalowych risów był mrożący krew w żyłach, ale tutaj szyny są tak lekkie, a tworzywo tak dobrze wykonane, że chyba nie ma o tym mowy. Ja bym sobie co prawda takiej nie kupił, ale jak bym kiedyś taką dostał :), to nic absolutnie bym nie zmieniał. Udany produkt. A z wrażeniami z recenzji się w pełni zgadzam.
lampard808 10.09.2011, h. 15:58 lampard808
Wiecie jaka cena?
zaki123 18.09.2011, h. 09:11 zaki123
"Replika ma niewielki rozrzut, co naszym zdaniem związane jest z
długością lufy wewnętrznej i prawdopodobnie dałoby się zlikwidować
poprzez zamontowanie wewnętrznej lufy precyzyjnej."
tu jest byk, przeczytajcie uważnie.
Fenr1r 04.01.2014, h. 03:56 Fenr1r
Posiadam podobną replikę tej serii, mianowicie GR4 G26. Zastanawia mnie jedno, długość lufy to 233mm, a zastosowany cylinder jest typu 0 (pomijając fakt otworów pod PBB). Jak postąpić w przypadku wymiany cylindra przy tune repliki? Rezygnując z PBB powinniśmy zastosować cylinder typu 2?
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 163940

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane