Daj cynk
Reklama

Testy

Snow Wolf 04 (M24) zestaw

Karabin, 20.05.2011, h. 22:18, dodał: Promant , autor: Borax, Promant
24

Replika sprężynowa SW-04, produkcji chińskiej firmy Snow Wolf, czyli odwzorowanie karabinu snajperskiego bolt action M24.Dane repliki

Producent: Snow Wolf
Model:
(numer katalogowy)
SW-04++
Długość: 1120 - 1170 mm
Waga: 3520 g
Prędkość wylotowa: 435 fps
Hop-up: regulowany
Zalety:
+ dobre wrażenie ogólne wyglądu repliki
+ dobrej jakości tworzywo łoża
+ spory zakres regulacji długości kolby
+ dobre spasowanie elementów
+ bardzo dobra szczelność zespołu cylinder/tłok
Wady:
- źle funkcjonujący system HU
- pęknięcia tworzywa magazynka
- zacięcia zamka
- zacięcia magazynka w gnieździe
- problemy z podawaniem kulek przy pełnym naładowaniu magazynka i strzały "dubletem"
- łatwo spadająca stopka kolby
 
W zestawie: Dwójnóg, luneta 3-9x40, pierścienie montażowe, zawieszenie, klucz imbusowy, mała paczka kulek, szybkoładowarka do kulek, instrukcja.

 

 

 

Snow Wolf 04 (M24) - zestaw z dwójnogiem i optyką w komplecie.

 


TYTUŁEM WSTĘPU

M24 to amerykański powtarzalny karabin snajperski z zamkiem czterotaktowym. Jako podstawa SWS (Sniper Weapon System) stanowi on etatowe uzbrojenie snajperów Armii USA.

 

 

a.jpg

 

M24 opracowany został przez zakłady Remington Arms, pod koniec lat 80-tych XX wieku, na bazie karabinu Remington M700. Broń wykorzystuje amunicję Winchester .300 magnum (7.62x67mm). Posiada, standardowo montowaną, optykę firmy Leupold.

 

 

b.jpgOPAKOWANIEOpakowanie repliki SW-04 nie jest wizualnie atrakcyjne, nie spełnia też właściwie funkcji marketingowo - informacyjnej. Jest to pudełko, składające się ze styropianowej wypraski i pokrywy wykonanej z grubej tektury. Na pokrywie umieszczono, w rogu, nalepkę z symbolem repliki.

 

 

pudlo.jpg

 

Na krótszym boku znajduje się dodatkowa nalepka, z ostrzeżeniem.

 

 

napis.jpg

 

Funkcja zabezpieczenia repliki i akcesoriów zrealizowana jest prawidłowo. Replika ani akcesoria nie przemieszczają się w styropianowej wytłoczce.

 

 

pudlosr.jpg


CO W OPAKOWANIU

 

Replikę otrzymujemy częściowo rozłożoną, osobno znajduje się plastikowe łoże, osobno zaś komora zamkowa z lufą i zespołem spustu. W przeciwieństwie do niezależnie sprzedawanej repliki - zestaw zawiera dodatkowe akcesoria. W opakowaniu znajduje się dwójnóg, luneta 3-9x40 z osłonkami i pierścienie montażowe, proste zawieszenie, szybkoładowarka do kulek, instrukcje do repliki i lunety, klucze imbusowe i śruby montażowe oraz mała paczka kulek.

 

 

pudosr2.jpg

 

imbusy.jpg

 


Instrukcja jest prosta, ale estetyczna. W obrazkowej formie dokładnie informuje o zasadach bezpieczeństwa i obsługi repliki. Dodatkowo dołączono jednostronicową instrukcję obsługi lunety.

 

 

instrukcja.jpg

 

instrukcjalunety.jpg


PIERWSZE WRAŻENIE

Pierwsze wrażenie jest pozytywne. Części metalowe są malowane na kolor czarny. Łoże, jednolicie czarne, wykonano z tworzywa dobrej jakości. Powierzchnia łoża jest delikatnie porowata.

 

 

gniazdomaga.jpg

 

loze.jpg

 


Kolba posiada gumową stopkę. Należy uważać, aby jej nie zgubić gdyż dość łatwo spada. Być może należy rozważyć podklejenie stopki. Replikę trzyma się wygodnie. Zwłaszcza po właściwym wyregulowaniu długości kolby.

 

 

regstopki.jpg


WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Podstawowe parametry repliki:
Długość: 1120 - 1170 mm. Waga: 3520 g. Długość lufy wewnętrznej: 515 mm.

 

Pod względem wyglądu replika sprawia dobre wrażenie. Zarówno malowanie elementów metalowych, jak i jakość tworzywa zastosowanego do wykonania łoża - nie budzą zastrzeżeń.

 


zamekspust.jpg

 

loze1.jpg

 

Łoże sklejono z dwóch połówek. Połączenie wykonano dobrze, jednak stopka chwytu wklejona została nierówno i w tym miejscu jest w łożu szczelina.

 

 

w1.jpg

 

w2.jpg

 


Kolba posiada regulację długości dokonywaną za pomocą pokrętła. Regulacja dokonuje się płynnie, pokrętło przesuwa się lekko. Swobodna regulacja możliwa jest w zakresie 75 mm (stopkę można odsunąć bardziej, ale wówczas gwinty prowadnic już nie trzymają prawidłowo i stopka kolby zaczyna mieć luz na boki).

 

 

stopkaregulacja.jpg

 

Zamek przeładowuje się dość lekko. Jednakże replika tylko z nazwy jest czterotaktem - po odciągnięciu zamka dźwignię przeładowania nadal można przesuwać w dół. Nad komorą zamokową umieszczona jest szyna RIS przeznaczona do montażu optyki (karabin nie posiada żadnych mechanicznych przyrządów celowniczych).

 

 

wajcha.jpg

 

zamekris.jpg

MAGAZYNEK


Będący na wyposażeniu repliki magazynek wykonano z półprzeźroczystego tworzywa. Mieści on 20 BB, jednak wskazane jest ładowanie mniejszej ilości kulek (18), gdyż przy załadowaniu magazynka do pełna zdarzają się zacięcia przy podawaniu.

 

 

w3mag.jpg

 

Niestety magazynek testowanego egzemplarza repliki posiada już "fabryczne" uszkodzenia. Są to pęknięcia tworzywa, powstałe najprawdopodobniej podczas nieostrożnego wbijania pinów scalających magazynek.

 

 

magrysa.jpg

 

magrysa1.jpg

 

magrysa2.jpg

 

Magazynek ma tendencję do "zacinania się" w gnieździe i czasami trudno jest go wyjąć, mimo, że zatrzask magazynka daje się odciągnąć bez problemu.

 

 

OPTYKA

 

Do repliki dołączono lunetę chińskiej produkcji 3-9x40. Jasność i pole widzenia nie są wprawdzie bardzo dobre, ale do przyjęcia. Oczywiście w cenie chińskiego zestawu trudno się spodziewać bardzo dobrej lunety, jednak na początek użytkowania repliki taka optyka jest wystarczająca. W zestawie z lunetą znajdują się osłonki. Szkoda wprawdzie, że nie są to osłony typu flip up, ale również takie przydadzą się w grze, do ochrony lunety przed bezpośrednim trafieniem kulką.

 

 

luneta.jpg

 

kolregullunety.jpg

 

montaz.jpg

DWÓJNÓG

 

Dołączony do repliki dwójnóg wykonany jest całkiem solidnie, chociaż po otwarciu nóżek widać, że nie znajdują się one idealnie w tej samej płaszczyźnie. Regulacja nóżek na długość i zaciski blokujące działają bez zarzutu.

 

 

bipod.jpg

 

bipod2.jpg

 

bipod3.jpg

 

Dwójnóg montujemy do łoża za pomocą bolca, w który jest ono wyposażone i dokręcamy śrubą imbusową. Dokręcenie wymaga, na początku, przyłożenia pewnej siły - zanim śruba zacznie wkręcać się płynnie. Dwójnóg zamocowany jest do repliki stabilnie i nie zaobserwowaliśmy przypadków jego poluzowania się podczas użytkowania karabinu.

 

 

bipod5.jpg

 

bipod4.jpg

ZAWIESZENIE

 

Pas nośny, znajdujący się w komplecie z repliką, wykonano z szerokiej taśmy, dzięki czemu jest on całkiem wygodny. Niestety jakość szycia pozostawia wiele do życzenia. Również karabińczyki nie wzbudzają zaufania i naszym zdaniem lepiej zastosować inne, solidniej wykonane zawieszenie. Podobnie uchwyty zawieszenia, zamontowane w replice, należałoby wymienić na lepsze, gdyż są to jedynie kółka z drutu.

 

 

pas.jpg

 

zaczeppasa.jpg

REGULACJA HU

Hop up umieszczono z przodu, przed magazynkiem. Dostęp do regulacji możliwy jest za pomocą dźwigni umieszczonej po lewej stronie lufy. Dźwignia wystaje z wcięcia w łożu. Porusza się ona dość opornie.

 

 

regulacjahu.jpg

 

regulacjahu1.jpg

 

reghu.jpgWYGLĄD REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

 

w11.jpg

 

Lufa zewnętrzna posiada na końcu gwint. Jest wkręcana w komorę zamkową.

 

 

lufagwint.jpg

 

Gniazdo magazynka unieruchomione jest śrubą.

 

 

lufam ag3.jpg

 

sruba.jpg

 

lufamag.jpg

 

Zespół cylindra charakteryzuje się bardzo dobrą szczelnością.

 

 

w10.jpg

 

Zespół spustu.

 

w9.jpg

 

w8.jpg


BUDOWA WEWNĘTRZNA

 

 

w5.jpg

 

Uszczelka tłoka jest kiepskiej jakości.

 


w4.jpg

 


Wykręcenie głowicy cylindra jest nieco utrudnione, jeśli nie posiada się odpowiedniego klucza. Można to zrobić sposobem zastępczym np. stosując dwa imbusy, które chwytamy razem i przekręcamy za pomocą kombinerek.

 

 

w7.jpg

 

Wewnątrz cylindra znaleźliśmy okruchy wyschniętego kleju. Był to klej od gumki z głowicy cylindra. Głowica cylindra jest mosiężna.

 

 

w6.jpg


Lufa wewnętrzna i komora HU.

Komora hop up wraz z lufą wewnętrzną "siedzi" w lufie zewnętrznej bardzo pewnie. Aby ją wyjąć trzeba delikatnie uderzyć całym zespołem lufy w twarde podłoże, co spowoduje jej poluzowanie. Komora jest metalowa.

 

 

k7.jpg

 

k1.jpg

 

k2.jpg

 

k3.jpg

 

k4.jpg

 

k5.jpg

 

Lufa wewnętrzna jest wkręcona w komorę HU. Stockowa gumka HU jest inna niż w AEGach.

 

 

w14.jpg

 

w15.jpg

 

Elementy komory hop up.

 

w16.jpg

 

Komora HU nie posiada dystansera, jego rolę pełnią półokrągle zakończenia plastikowej dźwigni.

 

 

w13.jpg

 

w12.jpg

 

Suwak regulacji HU.

 

 

w17.jpg


STRZELANIE

 

 

Spust repliki działa delikatnie, jest miękki i nie wymaga siły przy ściąganiu. Zamek przesuwa się dość lekko i płynnie, choć na początku zacinał się przy odciąganiu i konieczne było ponowne naciśnięcie spustu, aby móc go ruszyć.

Stockowy, maksymalny, zasięg repliki jest bardzo dobry - jednak, ze względu na spory rozrzut strzałów - zasięg skuteczny jest bardzo krótki.

Niestety pierwsza próba strzelecka bardzo nas rozczarowała. Replika strzelała na początku bez jakiejkolwiek akceptowalnej powtarzalności. Zdarzały się wprawdzie celne strzały na dystansie ponad 45 m oraz pojedyncze strzały na 60 m, jednak większość strzałów miała różny zasięg i spory rozrzut. Zdarzały się również serie strzałów "idealnych", po kilka z rzędu, ale ogólnie: powtarzalność strzałów jest słaba.

Problem wynikał ze złego działania sytemu hop up, który rozregulowywał się po każdnym strzale (co było wyraźnie widoczne w, każdorazowym, samoczynnym przesunięciu dźwigni/suwaka) i regulacja HU, w tym przypadku, nie na wiele się zdała.

Przy pełnym naładowaniu magazynka (20 BB) zdarzały się także problemy z podawaniem i zacinki. Replika miała również tendencję do częstego oddawania strzałow podwójnych (dwiema kulkami na raz).

 


TESTY

1. Pomiar fps i energii.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.20 g BB. Użyto kulek marki Blaster.

Średnia prędkość początkowa generowana przez replikę na 0.2g BB wynosi 435 fps, a energia 1,7 J.
Różnica między skrajnymi pomiarami wyniosła 17 fps.


Wagomiar        fps         m/s         energia

0.25 g             435        133           1,7 J

2. Skupienie.

Do testu strzeleckiego na dystansie 40 m oraz 30 m użyto BB o wagomiarze 0,25 g, marki Blaster. Cel stanowiła tarcza sylwetkowa z umieszczonym centralnie prostokątem formatu A4. Strzały oddano w seriach po 10. Odległości mierzono taśmą mierniczą 100 m.

Na dystansie 40 m odnotowano 2 trafienia w sylwetkę. Nie odnotowano trafień w cel formatu A4.

Na dystansie 30 m odnotowano 7/10 trafień w sylwetce, z tego 2/10 w celu A4.

 

 

sw30m.jpg


3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny repliki wynosi tylko 30 m. Na tym dystansie większość oddanych strzałów plasowała się w sylwetce. Powyżej 30 m trafienie stawało się loterią.
Zasięg maksymalny repliki wynosi 65 m. Na tym dystansie nadal możliwe było trafianie w sylwetkę, ale oczywiście prawdopodobieństwo było mniejsze.
PODSUMOWANIENaszym zdaniem wykonanie elementów repliki SW-04 jest dobre, jakość użytych materiałów róznież. Wygląd zewnętrzny oceniamy pozytywnie. Znajdujące się w zestawie z karabinem: dwójnóg i luneta - usprawniają wykorzystanie repliki, zwłaszcza początkującym graczom, lub osobom o ograniczonych możliwościach finansowych.

Stockowy zasięg i wartość prędkości początkowej (435 fps), jak na budżetową replikę sprężynową - są bardzo dobre. Niestety działanie systemu HU jest niezadowalające.

Replika SW-04 może stanowić dobrą, pod względem ceny, propozycję dla początkującego gracza (ale pod warunkiem trafienia na egzemplarz ze sprawnym systemem HU). Karabin stanowi także ciekawą alternatywę dla osób poszukujących taniej bazy do tuningu i stworzenia airsoftowej snajperki, gdyż zewnętrznie prezentuje się dobrze, jakość wykonania również plasuje się na dobrym poziomie, a szczelność zespołu cylinder/tłok jest bardzo dobra.

 

 

 


Plusy:

+ dobre wrażenie ogólne wyglądu repliki

+ dobrej jakości tworzywo łoża

+ spory zakres regulacji długości kolby

+ dobre spasowanie elementów

+ bardzo dobra szczelność zespołu cylinder/tłok


Minusy:

- źle funkcjonujący system HU

- pęknięcia tworzywa magazynka

- zacięcia zamka

- zacięcia magazynka w gnieździe

- problemy z podawaniem kulek przy pełnym naładowaniu magazynka i strzały "dubletem"

- łatwo spadająca stopka kolby

 Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Gunfire.pl:


ygunfire.jpg

 


Źródła zdjęć wersji palnej:

www.armchairgeneral.com

www.americanspecialops.com

 

 

Ocena wszystkich (4.92, głosów: 13)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Maza94 20.05.2011, h. 23:06 Maza94
Ogółem: Fajnie wyglądający szit.
Ale i tak bez tunningu to nie snajperka.
Mateuniosnajpa 20.05.2011, h. 23:15 Mateuniosnajpa
Ale wygląd to to ma:) Zostanę przy swoim SVD;D
Sorka ale ehhh...nawe w opisie swojego arsenału masz jak byk SWD....zapamiętaj :/
szyzag 30.05.2011, h. 16:56 szyzag
Maragaht 20.05.2011, h. 23:22 Maragaht
za duzo istotynch minusow
Landsil 21.05.2011, h. 06:00 Landsil
Obecna cena w gunfire.pl 659zł , liczyć na farta że wszystko będzie działać to tak średnio, stawiał bym na coś markowego. Ale fakt że ładnie wygląda.
MarcinekNu2 21.05.2011, h. 09:17 MarcinekNu2
Duży cylinder, dobra szczelność i jak zwykle kiepska komora HU i jej regulacja.
DobryDobrodziej 21.05.2011, h. 10:22 DobryDobrodziej
Replika nie ma takiej "mocy" jak Barrett w kwesti wyglądu ale gdyby dalo sie ten HU jakoś wyrególować to byłoby superowo.Replika sprawia tez wrażenie lekkiej (w porównaniu do innych snajperskich replik).
MyN3 21.05.2011, h. 10:33 MyN3
Części wyglądają tak jak do L96 Well`a sprawdzał ktoś czy pasują części "wzmocnione"?
Np. zestaw który jest u Krakmanów ?
Pasują. Ale cylinder jest do du..
Voo-Doo 21.05.2011, h. 20:07 Voo-Doo
Kabroon1 05.07.2011, h. 11:10 Kabroon1
Fajny :) Tylko najbardziej niepokojące jest zacinanie się zamka... SVD lepsze :D
musashi 17.07.2011, h. 21:04 musashi
Większość części wygląda jak od warriora może zostały im nadwyżki produkcyjne i powsadzali .
_Sick_ 12.09.2011, h. 20:36 _Sick_
Prezentuje się ładnie ale jak na cenę cóż... nie strzela najlepiej :)
Alexanderexis 02.10.2011, h. 17:34 Alexanderexis
Kilka miesiecy kupilem owa replike.
Od zewnatrz nie najgorzej - body bardzo ladne i wydaje sie mocne.
Od srodka to makabra - najprostszy tuning to wydatek 200-300zl.Nic nie pasuje do pozostalych replik.Replika strzela podwojnie.To jakis zart.

JAK NAJBARDZIEJ NIE POLECAM!
Ajsquad 15.11.2011, h. 17:09 Ajsquad
Replika nie dość ze się psuje co chwile. Magazynki praktycznie nieosiągalne. Te z zestawu podlegają rozkładowi od samego trzymania ich w rękach... Szczęki łamią magazynków łamią się w komorze hop-up. Masakra. Dostępność części jest makabryczna. Dodatkowo moc, celność, szczelność - makabra... Nie polecam
Cylinder rozwalił się przy sprężynie uwaga!! M150 Guardera!!! dedykowanej do replik snajperskich! 
Replika do kitu jeśli chodzi o bebechy. Z zewnatrz jak najbardziej ok.

Tak więc replika służy chyba tylko do powieszenia nad kominkiem i od czasu do czasu postrzelania w ogródku.
Perzan_LBN 26.11.2011, h. 18:40 Perzan_LBN
ta replika nadaje się tylko do powieszenia na ścianie. Z 35 metrów ledwo można trafić w cel wielkości pudełka od pizzy !!! hop up ma tendencje do samoczynnego przestawiania się, osada jest toporna a ktoś kto wymyślił TAKI magazynek chyba nigdy nie próbował go ładować.
Staram sie pozbyć tej sztuki więc jak ktoś będzi chciał mieć ładny bibelot to proszę pisać.
xxq591xx1 02.12.2011, h. 15:56 xxq591xx1
Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Ja również byłem posiadaczem tej repliki i tak samo jak panowie wcześniej piszący dobijająca jest celność. Nie polecam nikomu, nawet początkującym, bo im też należy się coś od życia pod względem celności. Jak dla mnie to tylko wydatek cennych pieniążków, które możnaby zaoszczędzić i kupić coś lepszego. A czy ktoś porównywał to coś z M24 od CA? Chciałbym się trochę pośmiać :)
Matez1911 07.12.2011, h. 18:31 Matez1911
Dobry karabin,ale wole swóją snajperkę Bar-10 ASGDK ma lepsze osiągi !!!.
Perzan_LBN 09.12.2011, h. 17:53 Perzan_LBN
Ja tam używam MB07 well'a, bardzo dobry karabin za nie wygórowaną cenę
piotrekbajor 18.12.2011, h. 19:35 piotrekbajor
jaką ona tam ma sprężyne ???
Perzan_LBN 19.12.2011, h. 19:54 Perzan_LBN
MB07 w teorii osiąga prędkość wylotową 500fps, nie mierzyłem na chronometrze ale przyznaje że jest mocna
Flexuss 09.05.2012, h. 16:26 Flexuss
Pasek transportowy tego typu używałem w AK i powiem szczerze nadaje się tylko na prowadzenie psa i też nie na 100% bo ucieknie. Karabińczyki wyginają się w drugą stronę i można replikę zgubić na polu walki :( już wtedy nie jest słodko :) Pozdrawiam
kacper111 08.06.2012, h. 16:14 kacper111
Czy lufa, która była w replice pasowała do aega, czy była niestandardowa ?
mike88 25.11.2013, h. 21:02 mike88
wpis w recce : 435 fps na 0,2 a niżej testy - wpisany wagomiar 0,25 i tyle samo fps..
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 169701

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane