Daj cynk
Reklama

Aktualności

Begadi: Novatech motors are available for purchase

Aktualności, 10.08.2017, h. 22:09, dodał: Fishbonee
20

Brushless motors for AEG replicas were added to the store's inventory.



For a long time brushless motors were something that we envied the RC enthusiasts very much. The technology known from RC models finaly made its way to airsoft. Currently it is offered by Novatech.

 

The shop added the above mentioned product to its offer - the Xpert GP350 Brushless Motor.

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

 

This motor is dedicated for AEGs. The manufacturer states that the design has up to 40% more power and up to 14% less energy consumption then regular brushed motors. Moreover, the Xpert GP350 as an inbuilt MOSFET circuit, which not only cuts power to the motor in case of detecting an malfunction (to low/high power consumption while to motor is revolving), but also has a function of programming 2-5 round bursts and monitors the temperature of the circuit and the LiPo battery charge. It is possible to mount the motor in the pistol grip together with the programming cable, but it my require additional modifications. As far as compatibility goes, it is a long type motor and will fit in almost any replica's pistol grip which uses a motor of this length. 

It can be bought for 230 Euro.

 

 

Source:

Begadi.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
sarmon 11.08.2017, h. 04:13 sarmon
"...konstrukcja posiada moc większą do 40%..." w stosunku do czego... do najlepszego silnika na rynku? A jaki jest najlepszy silnik na rynku :<
do 40% czyli np o 20% większą od sinika x i 35% od silnika y. I tak można gdybać. Zakładam, że od silnika stockowego repliki budżetowej.
Karol88 11.08.2017, h. 08:57 Karol88
Fenr1r 11.08.2017, h. 09:17 Fenr1r
Fajnie, że się coś dzieje i pojawiają się nowinki, coś nowego zawsze spoko. Uważam jednak, że się to nie przyjmie, póki cena będzie dość zaporowa w stosunku do ceny szczotkowców do tej pory używanych w replikach. Nawet sumując cenę silnika, programowalnego mośka i całego porządnego okablowania wyjdzie taniej, niż ta oto nowość na rynku ;)
grpi84 11.08.2017, h. 09:20 grpi84
Tysiak za silnik to troche nie dla mnie :)
No ja wydałem tyle ale na półautomatyczna konwersję Mancrafta do snajperki. Tutaj nie widzę sensu. Do tej pory musiałem w jednej replice wymieniać silnik z powodu zużycia szczotek, a nie stosuję w swoich żadnej elektroniki.

Silnik do RC z regulatorami są mniej więcej 4x tańsze. Dlatego Fenr1r ma rację - można (prawie) to samo mieć taniej, zatem jak cena nie spadnie do ludzkiego poziomu to ten produkt się nie przyjmie.
SHOGUN_YAMATO 11.08.2017, h. 10:40 SHOGUN_YAMATO
Tak samo jak LiPole z napisem ASG są 2x droższe od identycznych modelarskich odpowiedników. Widocznie airsoftowcy dają się doić.
Ryzbor 11.08.2017, h. 10:52 Ryzbor
Niby tak, Ryzbor, ale.. Tu nie zawsze taniej znaczy lepiej, zwłaszcza, a propos baterii.Używam LiPo od początku, jak tylko pojawiły się w sprzedaży. I choć dziś kosztują 1/4 lub mniej niż 9 lat temu, i do niedawna złościłem się na ich ceny, to po doświadczeniach z Turningami (notabene, całkiem niezłymi) jakość raczej spadła wraz z ceną. Już dwukrotnie w ciągu dwóch lat wymieniłem Turningi - a nienadużywam replik! Co ciekawe, ciągle działa bateria kupiona w 2010 roku w ASGShopie. Właśnie taka z napisem ASG! Jest na niej taka mała naklejeczka z datą. Podejrzewam, że chcieli się zabezpieczyć na wypadek replamacji bo to wówczas była nowa rzecz na rynku. Tymczasem działa! :D Co do tematu newsa to nie też widzę tego. Macie rację. Nie ta cena. Do tego zapowiada się na własnoręczne dłubanie.A to tylko silnik do AEGa!
Lambert 11.08.2017, h. 12:27 Lambert
Tak się składa, że cena nie wynika tylko z tego, że jest to "niesamowity silnik ASG". Po prostu silniki BLDC są droższe konstrukcyjnie. Dodaj do tego, że jest to pierwsza tego typu konstrukcja w airsofcie. Silniki BLDC są cichsze, nie grzeją się tak, jak standardowe szczotkowe, a w dodatku można niezależnie regulować prędkość i moment. Przy odpowiednim sterowniku z MOSFETem dałoby się z tego wykręcić naprawdę fajną zabawkę. Teoretycznie można by było sterować ROFem i szybkością reakcji w miarę dowolny sposób, dostosowując silnik do posiadanej sprężyny i przekładni zębatek.
PiterTKD 11.08.2017, h. 14:07 PiterTKD
Przykro słyszeń to tych Turnigach. Mnie jeszcze żaden nie padł czy nie spuchł za to ta z ASG Shopu oraz 2 Redoxy spuchły bardzo szybko, trzeci się trzyma.

Ale - ta pierwsza była ładowana na bardzo złej ładowarce, potem kupiłem B6, nie mam żadnych problemów.

Redoxy trzeba po użyciu zaraz rozładować w stan magazynowania, niestety przy modelach RC czasem i tym zapomną stąd te spuchnięcia. Z repliki zawsze wyjmuję po strzelaniu i podłączam do ładowarki.
SHOGUN_YAMATO 11.08.2017, h. 14:43 SHOGUN_YAMATO
Szeryf_Wlkp 11.08.2017, h. 12:33 Szeryf_Wlkp
przydałaby się jeszcze kostka na mikrostyk do zespołu spustu w aeg :)
szmerglu 11.08.2017, h. 13:34 szmerglu
Zacznijmy od tego że silnik ten na lipo 11 ciągnie bez najmniejszego problemu M190
Dodatkowo przy lipo 7 reakcja na spust jest niemal natychmiastowa przy M120
Daje też możliwość programowania i posiada integralnego feta
Możliwe. Ale to ciągle tylko silnik, Szmerglu. Jego zastosowanie z M190, czy choćby M130 pociągnie wymianę wszystkiego w GB. Zatem, wyjdzie bardzo drogo. Kiedyś, Systema wypuściła serię kompletnych gearboxów RGB, wraz z silnikami i reakcją na spust podobną do PTW. To rozwiązanie było o tyle lepsze, że nabywałeś komplet z odpowiednio dobranymi podzespołami. Ten zestawik silniczka z gadżetami, bo to tylko gadżety, oferuje znacznie mniej - aczkolwiek, ciekawe. Przyznaję.
Lambert 11.08.2017, h. 13:57 Lambert
Kiedyś te kompletne GB i tak musiał poskładać od zera na nowo ktoś kumaty bo to po prostu paczka części zamknięta w GB była.
Miałem silnik sytemy i nie oferował takich osiągów, jakie widać na pewnym niemieckim filmiku na YT :)

Drogo - fakt, nawet piekielnie.
szmerglu 11.08.2017, h. 14:58 szmerglu
Żaden argument. Mam zbudowany silnik szczotkowy, który robi to samo.

Silniki bez szczotkowe były mokrym snem od dawna w airsofcie. Aktualnie cena jest zbyt wysoka. Trzeba poczekać, aż Chińczycy skopiują i będą w podobnych cenach jak na rynku RC
AnR 12.08.2017, h. 20:35 AnR
Na miliard procent tego nie robi tak samo.To jak być posiadaczem hondy po tuningu z 90tego i udawać, że da się doścignąć nowe ferrari. Silnik daje radę i tyle - a cena jest z kosmosu.
szmerglu 12.08.2017, h. 21:02 szmerglu
shamoth 11.08.2017, h. 17:44 shamoth
Strasznie drogo biorąc pod uwagę, że od kilku lat ludzie adaptują modelarskie bezszczotkowce+bec do replik...
Zarzuć link jakiś, chcę z ciekawości zobaczyć.
SHOGUN_YAMATO 11.08.2017, h. 18:25 SHOGUN_YAMATO
Wątek sprzed 7 lat :) http://forum.wmasg.pl/topic/130115-silnik-bezszczotkowy/
Buniek92 11.08.2017, h. 21:31 Buniek92
shamoth 11.08.2017, h. 23:15 shamoth
Dzięki Buniek, nie chcialoby mi się wykopywać tematów z przed kilku lat.
Silników na rynku w ciągu ostatnich lat przybyło więc pewnie nie ma też takiej rzeźby jak kiedyś żeby to wpasować a i same regulatory są mniejsze i wydajniejsze i można je jeszcze programować... Dlatego dziwię się że tyle lat zajęła adaptacja dla ASG i ta cena, no ale taki trend od lat że nie płaci się za jakość czy materiały a za pomysł...
Spoko :) Pamiętałem, że gdzieś jest taki wątek.
Buniek92 12.08.2017, h. 15:19 Buniek92